AÇILIŞA ÖZEL %15 İNDİRİM! KUPON KODU : SOSYALCELL

Organik Instagram Takipçi Kazanma

Organik Instagram Takipçi Kazanma Geleneksel medyanın günümüzdeki en büyük alternatifi hiç şüphesiz sosyal medyadır. Youtube, Twitter, Facebook, Instagram gibi mecralarda fikir önderlerine bu sebepler yüzünden sıkça rastlamak mümkündür. Bu kişiler görüşlerini bu mecralar aracılığı ile insanlara kolayca aktarabilmektedir.

Kimi zaman 144 kelime içerisinde birkaç cümle ile kimi zaman bir fotoğraf ile kimi zaman da bir video ile bunu yapmaktalar. Bu kişilerin tanınmasında ise organik olan, etkileşimi bol takipçiler büyük rol oynar. Bu yönden organik Instagram takipçi kazanma veya Youtube üzerinde abone sayısını arttırmak oldukça önemli hale gelir.

Eğer siz de fikirlerinizi, içeriklerinizi kısaca ürettiklerinizi geniş kitlelere yayma peşinde iseniz Instagram özelinde organik Instagram takipçi kazanma metotlarından haberdar olmalısınız. Bu metotların her biri farklı olmak ile birlikte farklı efor ve maddiyat gibi harcamalara da ihtiyaç duyar.

Instagram üzerinde takipçi sayınızı arttırma hızınız seçeceğiniz metot ile doğru orantılı olarak değişir. Kimi zaman birkaç saatte binlerce takipçi kazanmak mümkünken kimi zaman da aylar ve hatta seneler alabilir. Seçimler sürecin nasıl işleyeceğine doğrudan etki eder. En kolay yol her zaman için maliyet ve eforu bir arada yürüterek sonuç elde etmektir.

Organik Instagram Takipçi Kazanma Yolları

Bu bölümde sizlere organik Instagram takipçi kazanma yolları ile alakalı yapılabilecek her şeyi anlatacağız. Yöntemlerin hepsi için tek olarak ele almak çözüm getirse de uzun süreli bir emek ister. En iyi yöntem hepsini bir arada özverili bir şekilde gerçekleştirmenizdir. İşte karşınızda Instagram’da organik takipçi kazanma yolları:

İnstagram Düzenli İçerik Paylaş

Instagram üzerinde takipçi sayısını belirleyen değişkenlerden biri de içerik sıklığıdır. Yüksek takipçiye sahip hesapları gözlemlediğinizde hepsinin en az 2 günde 1 olacak şekilde içerik paylaşımı yaptığını görebilirsiniz. Bunun başlıca sebebi hesaba yönelik olan ilginin diri tutulmasını sağlamaktır. Markanızın, kendinizin veya temsil etmek istediğiniz profilin belirli bir kitleye ulaşabilmesi için sürekli olarak düzenli paylaşım yapmalısınız.

İçeriklerin düzenli paylaşılmasında belirli bir plana sahip olmanız gerekir. Bu plan özelinde hareket ederek kullanıcı ilgisini çekmeyi başarabilirsiniz. İlk olarak profilinizdeki farklı içerik tiplerinin hangi saat ve tarihte ne kadar etkileşim aldığını gözlemlemelisiniz. Bu gözlem içeriklerin aldığı tepki yönünden fikir verecek, oluşturacağınız plana yardımcı olacaktır.

                        Instagram’da Yakın Arkadaş Ekleme Özelliği Nedir?

İnstagram İçerik kalitesini Yükselt

Hedef kitlenizde bulunan kullanıcıların alışkanlıklarını detaylıca gözlemlemek bu metodun kilit noktasıdır. Organik Instagram takipçi kazanma için olmaz ise olmaz bile diyebiliriz. Günün sonunda herkesin odak noktası içerik olacaktır. Takipçi sayınızın artması ve var olan takipçilerin sayfayı yayması için doğru içerikler olmaz ise olmazdır. Oluşturmak isteğiniz profilin örneği sayfalara bakarak kolayca fikir edinebilirsiniz.

İçerik kalitesinde artış yakalamak için yapabileceğiniz eylemlerden biri de değişik konseptleri denemek olacaktır. Misal olarak birçok sayfa kitle artırımı için tıkandığında çekiliş, hediye, kampanya gibi insanların ilgisini çekecek etkinliklere yönelmiştir. Bunun için satılmakta olan takipçi paketleri bile bulunmaktadır. Örnek olarak Sosyalcell.com üzerinde Türk Çekiliş Takipçi Paketleri satmaktadır.

İnstagram Temanızı Sağlam Kur

Instagram özelinde en önemli içerik sağlayacağınız görsellerdir. Kimi kullanıcılar Story üzerinden kullanıcıları ile etkileşime girerler. Bu noktada bile bir tema etrafında durmanız oldukça önemlidir. Bütünlüğün sağlanması için hesabın konsepti, oluşturduğu hava dengeli olmak zorundadır.

Yukarıda bahsettiğimiz düzenli paylaşım da buna ek olarak katkı verebilir. Rastgele ve özen göstermeden yapacağınız paylaşımlar zaman kaybı olmak ile beraber tarafınıza takipçi de kaybettirebilir. Görsel materyallerin tümü belirli bir düzende, belirli bir tema etrafında ortaya konmalıdır.

 Organik Takipçi Paketi Satın Al

Takipçi paketi satın almak da organik Instagram takipçi kazanma için önemli bir yöntemdir. Satın alacağınız paketler ile hesabınızın kitle büyüklüğü ve yönelimi hakkında bir profil oluşturabilirsiniz. Takipçi çekmek için en sık kullanılan yöntem der isek yanlış olmaz. Satın alacağınız Instagram takipçi paketleri ile hesabınızda olmasını istediğiniz profili bile yaratabilirsiniz.

Örneğin kadınlara özel olarak paylaşım yapacak bir sayfa için Sosyalcell üzerinden Kadın Takipçi Paketleri satın alarak bir kitle oluşturabilirsiniz. Alacağınız etkileşimler ile beraber kullanıcıların yönelimini kendinize çevirirsiniz.

İNSTAGRAM TAKİPÇİ paketlerimizi incelemek için  vermiş olduğumuz linke tıklayabilirsiniz.

 Takipçiler ile Yakın Ol

Instagram hesabını yükseltecek olan da düşürecek olan da takipçi davranışlarıdır. Hesap sahipleri ne kadar takipçilerine yönelik paylaşım yapar, onlar ile iletişimde olur ise takipçi kitlesi o kadar sayfaya karşı bağlılık hisseder. Instagram üzerinden paylaştığını bir içeriğe gelen yorumları yanıtlamak, onlara etkileşim vermek takipçilerden güzel dönüşler alacaktır. Doğru tonda yapılan bu tip hamleler sayfa profilini daha sıcak bir kimliğe büründürebilir. Organik Instagram takipçi kazanma yolları arasında en zor olanı kesinlikle bu diyebiliriz.

Organik Instagram takipçi kazanma üzerine atabileceğiniz en sağlam adımlar bunlardır. Bu adımları doğru ve eksiksiz bir şekilde atmanız durumunda istediğiniz başarıyı elde edebilirsiniz. Adımların hepsini bir arada, bir plana bağlı olarak gerçekleştirmeniz oldukça önemlidir. Organik takipçi satın almak ile düzenli olarak bir kitle oluşması zor olsa da bu yöntemler ile daha güçlü hale bürünür.

ÜST
3 Dakika Önce